Коли настане кінець?

"І ця Євангелія Царства буде проповідуватися по всьому світі на
 свідчення всім народам,- і тоді прийде кінець"
( Матвія, 24:14)

"Потьмяніє сонце, а місяць стане, як кров, перед настанням
Дня ГОСПОДНЬОГО - великого і страшного" ( Йоіл, 2:31)


        На питання «чи буде кінець світу?», а саме, загибель безбожної дуже тендітної техногенної цивілізації, найімовірніша відповідь «так».
Бо стало безглуздим існування лукавого, перелюбного, невірного роду цього, що збочив своє призначення і шлях свій.
       Тепер не Творець, а людство, ноосфера чи Космічний Розум є божеством, а безцільна еволюція нібито рухає природою. Всі повинні бути толерантними до того, що відбувається, тому що все відносно: зло, добро, істина, моральні цінності; світ непоганий і не хороший.
     
Навпаки, світ прекрасний, але чи може виникнути щось прекрасне без розуму? І абсолютний моральний закон існує, не можна безкарно порушувати його ні людині, ні народу, або нації. На жаль, беззаконня наші остаточно відокремили творіння від Творця, кожен живе так, як хоче. Усі, хто не вміє відрізнити добро від зла, йдуть своїм "правильним" шляхом.
      
Проте. "Є дороги, які видаються людині прямими; але їх кінець - стежка до смерті" (Притчі, 14:12). Рухаючись широким шляхом до смерті, багато хто заклинає один одного:
       "Якщо і проноситиметься всепоглинаюче лихо, воно пройде мимо, і нас не знайде, бо ми з обману влаштували собі схованку і фальшем прикрились!" (Ісаї, 28:15).
Ні, всебічний бич пройде по кожному з нас, не допоможуть ні амулети, ні талісмани або заклинання.
     
Задаючи друге питання, «як станеться кінець світу?», ми ознайомилися з біблійною версією подій, її достовірність підтверджується сучасними науковими знаннями. Залишилося знайти відповідь на третє питання, «коли настане кінець світу?».
     
Деякі вчені-астрофізики припускали, катастрофа відбудеться 13 квітня 2029 р. в результаті зіткнення Землі з астероїдом Апофіс діаметром 325 м, масою 27 млн. т, швидкістю 110 621 км / год, виявленим в 2004 році, або в момент наступного його візиту. Але на цей час фахівці НАСА практично виключили ймовірність зіткнення. Інші діячі науки називають інші дати та космічні об'єкти.
      Бачимо, людство навчилося розрізняти обличчя неба, проте не може розпізнати знамення останніх днів. Багато християнських богословів вважають, що початком кінця техногенної цивілізації послужить утворення єдиної світової економічної системи, керованої всесвітнім урядом, і створення глобальної релігійної системи, т.зв. "Релігія антихриста".
       Однак у наведеної думки відсутні міцні біблійні підстави. Спробуємо самостійно розібратися у питанні початку кінця цього роду, що деградував, спираючись на таке авторитетне джерело знань як Святе Письмо.

1. Біблійні  свідчення

        Старий Заповіт містить одну з найважливіших обіцянок Бога. «Те, що віддавна Мною було провіщено, відбулось, і тепер Я сповіщаю нове; перш ніж воно почне звершуватись, Я вам сповіщу» (Ісаї, 42:9). І ще, одна схожа обіцянка. «Я від початку провіщав те, що мало статись, наперед те, чого ще не відбулося» (46:10, а).
      У минулому Всевишній попереджав безбожних про майбутні кари: жителів Ніневії, єгиптян, покоління Ноя, сучасників Лота, царів ізраїльських. Не буде винятком останнє покарання, яке Господь сповістив у старозавітну епоху і ясно попереджає в Новому Заповіті. Які основні ознаки наближення кінця світу вказані в Біблії? Усього їх сім.
      Перший наведений Матвієм. «І ця Євангелія Царства буде проповідуватися по всьому світі на свідчення всім народам,- і тоді прийде кінець» (Мт.24:14).
     Другий сигнал наближення загибелі цивілізації – відновлення Ізраїлю. Євреї втратили державність терміном майже на 2-і тисячі років, перебуваючи у розсіянні, як провіщено, "потраплять у полон до всіх народів" (Луки, 21:24).
      Про есхатологічну подію відновлення держави останніми днями пророкували Єремія, Єзекіїль, Осія. Через пророка Йоіла Бог обіцяє. «Але в ті дні,- саме того часу, коли Я поверну полонених Юдеї та Єрусалима, Я зберу всі народи ...» (Йоіл, 4:1).
      Третя ознака, згідно з пророцтвом Ісуса Христа, закінчення епохи паганізму в Єрусалимі. Початком її послужило захоплення міста римською армією у I столітті н.е., полон іудеїв, руйнування міста та Храму:
     «і впадуть від вістря меча, і потраплять у полон до всіх народів; а Єрусалим буде топтаний язичниками, доки не закінчаться часи язичників » (Луки, 21:24).

      Четвертим симптомом останніх днів є будівництво Ізраїлем т.зв. "стіни безпеки". Фортифікаційного загородження довжиною понад 700 км, у тому числі на 10% у вигляді стіни заввишки від 3 м до 8 м. Загородження перешкоджає проникненню на територію Ізраїлю палестинських озброєних груп (рис.1).
      Наві Єзекіїль провидить, стіна буде зруйнована, але ... не людьми. «У Своєму обуренні Я пошлю нищивний вітер,- від Мого гніву проллється злива дощу, і падатиме камінний  град, який руйнуватиме все. Я зруйную стіну ... Під тими руїнами загинете й ви».(Єзекіїля, 13:13).
      П'ята ознака наведена у посланні до Фессалонікійців апостола Павла. «Хай ніхто вас не ошукає жодним способом. Адже раніше має прийти відступлення та виявитися людина беззаконня, син погібелі» (2Сол.2:3).
      Шостою особливістю є пророцтво в Книзі пророка Йоіла. «Потьмяніє сонце, а місяць стане, як кров, перед настанням Дня ГОСПОДНЬОГО - великого і страшного» (Йоіл, 3:4).
       Сьомий знак наступу Великої скорботи вказано в Євангелії від Матвія. «І тоді з'явиться ознака Сина Людського на небі, й заголосять  усі племена землі ...» (Мт.24:30).

2. Чи  справдилися  всі  ознаки?

       Згідно з Біблією, у відповідності з її есхатологічними пророцтвами, настане великий страшний День Господній. Його зміст ми розглянули у попередніх статтях.
     
Виникає питання, «можливо, вказані ознаки вже відбулися?» в 1844, 1914, 1999 або 2000 року, як припускали деякі віщуни. Ні, всі 7 біблійних показників не справдилися, лише деякі; один збувається, іншим належить здійснитися. Розглянемо їх докладніше.

     Перша ознака (втілюється в життя). Переважній кількості жителів нашої планети вже проголошено Євангеліє Царства Христа на землі, що наближається. Понад те, у перші 3,5 року скорботи таке свідчення почують усі народи.
     
Друге знамення (здійснилось). За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада 1947 р. створено, а 14 травня 1948 р. о 4-й годині дня в будівлі Тель Авівського музею культури проголошено державу Йісраєль. З того часу із розсіяння на історичну батьківщину повернулися євреї більш як з 150 країн світу.
     
Третя характеристика (збулася). У ході Шестиденної війни з 5 по 10 червня 1967 року ізраїльська армія встановила контроль над усією територією Єрушалаїма, який отримав новий статус. Місто 30 червня 1980 року оголошено єдиною неподільною столицею.

      Четверта ознака (здійснилася). Будівництво Ізраїлем стіни безпеки, розпочате у 2004 році, в основному завершено.
      
П'яте пророцтво (не виповнилося). Велике обурення, масовий відступ від Бога ще не відбулися, не відкрився також син смерті.
    
Шостий знак (ще не справдився). Пророк Йоїл повідомляє про затемнення сонця та місяця, їх побачать ізраїльтяни перед настанням Дня Господа. Таких затемнень світил в історії країни було чимало, тому, для правильної прив'язки до часу, його пророцтво необхідно розглядати у поєднанні з попередніми ознаками.
     Сьоме передбачення (не виконане), знак на небі відноситься, власне, до  початку Великої скорботи, зіткнення нашої планети з метеорно-астероїдною  хмарою, появі радіанта метеорного потоку (рис.2).
     Ця ознака здійсниться, коли  мине попередня (шоста). З семи перелічених  вище біблійних знаків настання  кінця, один виповнюється, три вже реалізовані,  а  три – ні.
В який час  здійсняться перше, п'яте, сьоме - точно невідомо.
    
Перше, мабуть, у першій половині ХХI століття, дату виникнення радіанта  Цефей (сьомий знак) можна вирахувати, виявивши карликову  планету Гог  (п'ята ознака), розрахувавши траєкторію її руху.
   
Для точного  визначення терміну загибелі цивілізації, що деградувала,  залишається шостий,-  пророцтво Іоїля про сонячне і місячне затемнення.

3. Екліпси  у  Старому  Заповіті

       Сонячне затемнення відбувається, якщо Земля потрапляє у тінь, що відкидається місяцем, місячні – коли він потрапляє у тінь від нашої планети.
      
Повні екліпси місяця можуть тривати до 1 години 45 хв., повні сонячні - трохи більше 7,5 хв., з шириною тіні, що лежить на поверхні Землі, від 100 км до 300 км. Тінь ковзає зі швидкістю близько 1 км/сек, пробігаючи відстань до 15 000 км. Щорічно відбувається до 7 екліпсів, з них не більше 3-х місячних.
     
Вже у давнину, починаючи з VIII століття до н.е., єгипетські жерці складали таблиці затемнень, вони наводили жах, вважалися найбільш зловісними переконливими вісниками смертельної небезпеки.
      Також в останній період, як бачить пророк, за затьмареннями світил, настане День покарання, великий та страшний. «Потьмяніє сонце, а місяць стане як кров, перед настанням Дня ГОСПОДНЬОГО - великого і страшного» (Йоіл, 3:4).
     Згідно з пророцтвом (вірш 3), в День Господній з'являться знамення на землі: кров, тобто почервоніла вода у всіх відкритих водоймах, вогонь суцільних пожеж, стовпи диму від палаючих лісів. Подібні знаки виникнуть і на небі, кривавого кольору небосхил, палаючі вогнем небесні тіла, що залишають за собою стовпи диму.
     Про таку жахливу добу, коли почорніє денне світило, пише пророк Амос. «У той день,- говорить Владика Господь,- Я примушу сонце зайти опівдні, так що серед білого дня земля вкриється темрявою» (Амоса, 8:9, "серед дня на землю опуститься морок") . Потім почнеться велике струс, поверхня суші піднімається і опускається, як «єгіпетський Ніл» (вірш 5).
      Подібне передбачення для лжепророків, прозорливців, віщунів дає наві Міхей, «вас чекає ніч без видінь,- темрява вас жде, а не одкровення. Сонце зайде над пророками і потемніє над ними день»(Міхея, 3:6). Після цього затемнення Єрусалим «стане купою руїн» (вірш 12).
      

4. Екліпси  у  Новому  Заповіті

       У Новому Заповіті затемнення, як знак кінця, передбачає Ісус Христос. «І будуть ознаки (знамення) на сонці, і місяці, і зорях, а на землі тривога народів від раптового морського реву та розбурханих хвиль» (Луки, 21:25).
    
Ослабнуть від жаху безтурботні, безбожні втрачають свідомість від страху перед загрозами стихійних лих. Бо небесні тіла позбавляться стійкості, почнуть рухатися, внаслідок чого, «будуть місцями великі землетруси, голод, пошесті (епідемії) й жахливі події (з неба) і будуть великі ознаки з неба» (Лк.21:11).
      
В Євангелії від Матвія про ті самі події читаємо висловлювання Христа, «сонце померкне, і місяць не дасть свого світла». Потім «небесні сили захитаються (почнуть рухатися)», «і зорі падатимуть з неба» (Матвія, 24:29, по-науковому, почнуть спадати метеорні тіла). «І тоді з'явиться ознака (знамення) … на небі» (вірш 30, а).
      Саме так станеться. Через масові метеорні спалахи виникне ознака на небі – радіант метеорного потоку (рис. 2). З наведеного вище пророцтва випливає, що між затемненнями і настанням Дня Господа (Великої скорботи) немає якогось значного проміжку часу.
      Зазначені зміни в кольорі світил (рис.3), що збудуться, вже бачив апостол Іоанн, «сонце стало темне (почорніло), як той волосяний міх, а весь місяць став наче кров» (Об'явлення, 6:12).

      
  
      Чому Іоанн і Іоїль стверджують, що бачили місяць криваво-червоним (рис.3, б), не чорним подібно до сонця? (Рис.3, а). Чи не помилилися біблійні пророки?
    Ні. При місячному затемненні сонячні промені проходять по дотичній до поверхні земної кулі і розсіюються переважно короткохвильові частини синьо-блакитного спектру.
     
Проникають через її атмосферу, потрапляють на Місяць, відбиваються від його поверхні і повертаються до спостерігача на нашій ланеті промені з довгохвильового червоно-жовтогарячого діапазону спектра. Ось чому в есхатологічних видіннях пророків місяць виглядає криваво-червоним.

5. У  який  сезон  виповняться  пророцтва?

      Біблія вказує, що час покарання світу цього за зло його (День Господній) настане навесні. Точніше, у сучасному місяці квітні, коли дозрівають зернові культури у Палестині.
      Так із жнивами хліба порівнює Йоїл суд над народами. «Тож пускайте  серпи в діло, оскільки доспіло жниво! … Натовпи, великі натовпи в долині Рішень (суду), адже близько День ГОСПОДНІЙ у Долини Суду!» (Йоіл, 4:13, 14).
     Глава 32 книги Ісаї містить пророцтво, що не виповнилося. «Можливо, трохи більше ніж за рік,- ви, безтурботні, злякаєтесь, бо вже не буде збирання винограду, і жнив також не буде» (Ісаї, 32:10).
     У цьому передбаченні йдеться про початок нового давньоєврейського року за левітським священним календарем. А саме, про місяць колосків авів (сучасний еквівалент "березень/квітень"), він же, місяць нісан після Вавілонського полону. У ті дні, стверджує пророк, збирання винограду не буде, жнив ячменю та пшениці не настане, вони загинуть раніше.
      З вказаної причини Йоїл закликає. «Сумуйте, хлібороби, плачте, виноградарі, голосіть за пшеницю і ячменем, адже врожай на полях загинув» (Йоіл, 1:11).
     Осія напрочуд точно описує атмосферні явища в День Господа. Порівнюючи його наступ із ранковою зорею (почервонілий небосхил); пізнім дощем, у Палестині випадає наприкінці березня або на початку квітня; східним жарким вітром, починає дмути з квітня.
      Амос повідомляє про бачення божої сарани, що з'їла весняну пізню траву, що швидко засихає від східного вітру (т.зв. "хамсина"), а Ісая порівнює людей з травою, вони гинуть від спекотного подиху Єль Шаддай.
      У Новому Заповіті знищення роду цього теж порівнюється з весняними жнивами. Усі жителі, які учиняють беззаконня, будуть зібрані наче кукіль (бур'яни) в полі і спалені вогнем. В одному з одкровень Іван бачить, згоріла ВСЯ (!) зелена трава через падіння з неба кадильниці, наповненої вогнем.
      Зазначеній події передують астрономічні знаки, "велика ознака з'явилася на небі:  - жінка, зодягнена в сонце; і місяць під її ногами, а на її голові - вінець з дванадцяти зірок" (Об'явлення, 12:1). Перебуваючи в особливому духовному стані, Іоанн побачив нашу планету, освітлену сонцем, під нею місяць, над нею помітив 12 зірок зодіакального сузір'я Діва.
       У перерахованому вище поєднанні, зазначені астрономічні об'єкти видно з ближнього космосу навесні, в період з 12 березня по 18 квітня, якщо дивитися на них здалеку, з боку зодіакального сузір'я Риби, в напрямку вздовж площини екліптики. При цьому 3-го квітня Місяць виявляється точно під "ногами" Землі.
       Ісус Христос пропонує судити про близькість кінця цього роду на прикладі смоковниці (інжиру), що пускає листя. У Палестині інжир пускає листя на початку квітня, перші невеликі зелені плоди (точніше, нирки) з'являються ще наприкінці березня, але вони швидко опадають.
      Падіння на землю "зірок", по-науковому "метеорних тіл", апостол Іоанн порівнює з опаданням у квітні незрілих смокв. «І небесні зорі попадали на землю, як смоківниця скидає свої плоди від сильного пориву вітру»
(Об'явлення, 6:1).

6. Останній  Великдень

        Одне з трьох свят, які Бог заповідав дотримуватися своєму народу вічно, це «Песах» (рис.4). Він має відзначатися щорічно в перший повний місяць нового року, ввечері 14 нісана, зараз найчастіше випадає на сучасний квітень.
    
Між заходом сонця і настанням темряви готували жертовне заклання з пасхального ягня або козеня. Їли ж його вночі, запрошуючи до трапези сусідів, за потреби.
    
Пророк Софонія передбачає, що для останнього Великодня жертовне заклання будуть готувати не жителі міста, священики в Храмі або глава сімейства поза Єрусалимом, а Сам Йахве Елохім!
    
Понад те, Він уже призначив когось покликати у Свій День, тоді замовкне перед Ним будь-яка плоть, за Писанням.

    «Замовкніть пред Владикою ГОСПОДОМ, адже ГОСПОДНІЙ день близько,- ГОСПОДЬ приготував жертву (заклання) ... » (Софонії, 1:7).
      Масовою жертвою виявляться тварини на землі, птахи у небі, мешканці морів, нечестиві люди, а запрошеними до трапези – всі народи. Ще одну обіцянку через Софонію передає Бог.
     «У той час Я обшукаю Єрусалим зі світильником і покараю мужів, котрі (сидять на дріжджах своїх) ... і вважають: Господь не робить ні доброго ні злого" (1:12).
      Тут пророк нагадує про традиційну святкову церемонію пошуку в будинку главою сім'ї дріжджів або чогось квасного. Алегорія Софонії ясна і актуальна, «так, ми не слухняні Богу, оскільки сидимо на своїх гріхах, але Йому все одно!». Ні, зовсім негаразд. Настане пасхальна ніч і Адонай освітить потужним світильником-радіантом всю землю, Він виявить закваску гріха, знищить її.

       Софонія, передбачаючи винищення всього живого в День Господній, поєднує його з Песах. У таку ніч чомусь стане дуже темно (через затемнення місяця), тому знадобиться зовнішнє сильне джерело світла, подібне до сонця.
     
У Новому Заповіті про настання Йом Адонай вночі, повідомляють апостоли Петро та Павло. «А Господній день прийде мов злодій [уночі], коли небо з гуркотом пройде ... земля і всі діла що на ній, згорять» (2 Петра, 3:10).

7. Коли настане кінець?

        Отже на підставі біблійних пророцтв можна зробити 3 висновки:
        1) День Господній нагряне навесні, в місяці нісан (авів), у перший повний місяць після весняного рівнодення;
     
2) ця подія настане вночі з 14 на 15 нісана; для освітлення з'явиться всесвітній світильник, знамення на небосхилі, що перетворює темну ніч у ясний ранок;
      
3) перед початком катаклізму повинен відбутися екліпс сонця (у молодик), а через 2 тижні затемнення повного місяця, що збігається з Песах. Екліпси будуть добре видно з Ізраїлю, тобто, вони повинні мати значні максимальні фази.
     
Усі умови, перелічені у пункті 3, збігаються дуже рідко, т.як. в одній і тій же місцевості може спостерігатись сонячне затемнення (відбувається не часто), а через 14 днів - місячне (також, навпаки). Буває екліпс денного світила відбувається після затемнення місяця, яке дуже рідко випадає на перший повний місяць після весняного рівнодення.
        
      Тому екліпси світил з великими максимальними фазами, останнє з них збігатиметься  з  Песах, у ХХI та ХХII століттях в Ізраїлі спостерігатимуться лише у 2034 році та 2182  р.        
      
Однак почорніння денного світила у 2 182 році настане НЕ опівдні, його початок,  щодо  м. Єрусалим, о 7  годині. 57 хв., максимальна фаза о 9 год. 16 хв. 
    
Навесні 2034 р. відбудеться повне затемнення Сонця (20 березня) з наступними  місцевими обставинами (м. Єрусалим): максимальна фаза – 0,782, початок об 11 годині  40 хвилин 34 секунди, його максимальна фаза о 13 год. 3 хв. 53 сек., закінчення о 14 год.  22 хв. 25 сек.
    
Через 14 діб відбудеться напівтіньовий екліпс місяця (3 квітня) з максимальною  фазою 0,878. Початок о 18 год. 51,8 хв., максимальна фаза о 21 год. 6,8 хв., закінчення  о  23 год. 21,7 хв.
      Того ж вечора 3 квітня (14 нісана) 2034 р. розпочнеться Песах із заходом сонця,  появою на небі 3-х зірок (приблизно о 18 годині). Вказаної великодньої ночі, в умовах  місячного затемнення, з'явиться світильник Божий, - радіант метеорного потоку Цефей на  півночі,  у  краю неба (рис.5).
      За новими уточненими даними вчених-богословів з Німеччини та США, Ісус Христос  був розіп'ятий на хресті 14 нісана (3 квітня) 33 року н.е. напередодні Великодня.

8. Найважливіше  семиріччя  в  історії

       У книзі пророка Даниїла повідомляється про останню 70-у сьомину, у цьому семиріччі зосередяться ВСІ основні перипетії, що стосуються «кінця часу».
    Останні 7 років існування цього роду прийнято ділити на дві частини по 3,5 року кожна. Друга половина часто називається богословами "Велика скорбота" або "період великої скорботи".
      
Якщо ця скорбота, вона ж, за змістом, День Господній, розпочнеться 3 квітня 2034 р., тоді початок останньюго семиріччя Даниїла припаде на жовтень 2030 року.
      
До цієї дати астрономи виявлять метеорно-астероїдний потік з далекого космосу, який загрожує Землі. Вони поступово збільшать вірогідність небезпеки зіткнення до 10 одиниць за Туринською шкалою, у міру уточнення траєкторії руху потоку.
   
    Планетоід, він же, камінь, звір і спустошитель Даниїла, син зорі Ісаї, винищувач народів та гора обгоріла Єремії, вершник на білому коні, дракон і звір Іоанна, левіафан Іова з'явиться серед семи опорних зірок сузір'я Цефей.                   Білого коня астрономи побачать на півночі біля краю неба та землі; винищувач народів отримає біблійне ім'я "Гог". У міру наближення Гога і 7 голів його до Землі (рис. 6), населення охопить занепокоєння, що послідовно перейде у страх, надію, розпач.
      У пошуках безпечного місця жителі покинуть мегаполіси, міста, селища, в них запанує «гидота спустошення». Побачивши запустіння, «тоді ті, хто в Юдеї, хай втікають у гори», радить Ісус Христос (Матвія, 24:16). Потім відбудеться екліпс Сонця 20 березня 2034 року.
         

9. Катастрофа

        З настанням затемнення Місяця 3 квітня 2034 р., на небосхилі все виразніше почне виявлятися радіант метеорного потоку Цефей (рис.5). Який свідчить про входження Землі в потік космічних тіл, у ньому вона перебуватиме близько 2-х тижнів.
      Період активного бомбардування з космосу становитиме приблизно 7 діб, кульмінація настане опівдні 10 квітня. Цього дня протягом 10 годин нас атакуватимуть астероїди різної величини. Наймассивнійший з них впаде між Північним Льодовитим океаном та Атлантичним океаном біля острова Гренландія.
       Імпакт викличе «великий землетрус, якого ще ніколи не було, відколи живуть люди на землі» (Об'явлення, 16:18). Глобальний струс і спровоковані ним регіональні потрясіння зруйнують ВСІ міста та інші поселення, обрушать гори, пересунуть острови, розірвуть ґрунт широкими довгими тріщинами, великими провалами, глибокими ямами.
    
На шельфових узбережжях Світового океану виникнуть гігантські цунамі, що проникають углиб континентів на сотні і тисячі кілометрів, змітаючи все на своєму шляху. Величезні за площею території багатьох країн будуть тимчасово затоплені морською водою протягом року.
     Каскадний характер катастрофи, викликаної зіткненням Землі з астероїдом масою близько 5 трильйонів тонн та наступними сейсмічними поштовхами, виявиться причиною надзвичайних ситуацій (НОЯ), а саме.
      Геологічних, - великі зсуви, обвали, осипи, лахари, сіли, лавини, сходи льодовиків. Метеорологічні, - гіпергани, урагани, бурі, смерчі, шквали, вертикальні вихори; великий град, багатоденний кислотний дощ, подальша глобальна посуха.
      Морських гідрологічних, - локальні коливання рівня Світового океану, цунамі, телецунамі і мегацунамі, інтенсивне руйнування та дрейф полярних льодів, зміна океанічних течій. Гідрологічні, - затоплення суші, дощові паводки, повінь, підтоплення, місцеві повені. Понад те, суцільні лісові, степові совані пожежі.
     Надзвичайні геофізичні ситуації супроводжуються також активною вулканічною діяльностю. Виверженням приблизно 500 вулканів, розташованих уздовж кордонів тектонічних платформ, вибухами кількох з 15-ти сплячих надпотужних супервулканів.
     Великі пожежі, що роздмухуються гіперганами небаченої сили, охоплять майже всю планету, як геосферу, так і гідросферу. Великий лютий вихор (смерч) згорне небо немов книжковий сувій.
       Коли атмосфера почне остигати,  у темряві проллються багатоденні (близько 40 діб) безперервні кислотні дощі, вони закінчаться у червні 2034 року. Потім настане похмурий час, «ні то день, ні то ніч» (Захарії, 14:7), тривалістю багато місяців.
      На 3,5 роки прийдуть посуха, голод, хвороби; лише з листопада 2037 року відновиться термодинамічна рівновага гомосфери, знову почнуться дощі.
    

10. Хто винний?

       Отже, на запитання «коли настане кінець?» ми, за допомогою Біблії, знайшли відповідь. Загибель сучасної техногенної цивілізації відбудеться у ХХI столітті, в останнє пророче семиріччя Даниїла, в другій його половині, у 2034 – 2037 роках.
     Звичайно виникає традиційне питання, що існує з найдавніших часів, «хто винуватець?». Через те, що людство загине не в термоядерній пожежі Третьої світової війни, але в результаті космічного катаклізму ще не означає, винуватців немає.
     
Вульгарний матеріаліст відповість, «ніхто не винен! це справа рук сліпого випадку». Дозвольте, але у випадку немає рук. У світі нічого не відбувається випадково, бо всі події мають причинно-наслідковий зв'язок як видимий, так невидимий. Випадковостей немає, т.як. невидимим "випадком" керує Вседержитель.
      А, тоді «винний Бог!». «Згідно з Біблією, Він створив наш світ і Він же знищить його, як до потопного людства за часів Ноя». Справді, Хто створив, Той має право зруйнувати Своє творіння. Але чи була вагома причина загибелі попереднього роду? Була.
      У книзі Буття читаємо. «Побачив ГОСПОДЬ, що дуже велика розбещеність людей на землі, й усі бажання їхніх сердець повсякчасно спрямовані лише на зло ("вони про зло тільки й думають"), тож засмутився ГОСПОДЬ, що створив людину на землі, і сповнилося болем сердце Його» (Буття, 6:5, 6).
      Сьогодні Він теж сумує у серці Своїм, закликаючи духовно мертвих через злочини змінити гріховне життя, перестати робити зло. Але ті, що втратили страх перед Богом, заткнули вуха, щоб не чути викривальних слів Його, заплющили очі від виду гидотів своїх, сховалися за толерантність, виправдовуючи свою байдужість.
       Тому Творець всього сущого очистить планету від бунтівного роду цього, надавши її для життя наступному роду, слухняного Йому. Щохвилинне зло сучасних жителів спрямоване не тільки один проти одного, але проти довкілля, націлене на систематичне знищення не нами створеного світу.
      Отже, винне вселенське абстрактне зло? Ні, не загальне абстрактне, а індивідуальне реальне, що мешкає в серці, душі, розумі. Тому написано кожному з нас, нарікай «на власні гріхи» (Плач Єремії, 3:39), і всім безбожникам, "немає їм виправдання" (Римлян, 1:20).
      Творіння не має права звинувачувати Творця, бо всі люди згрішили ... і грішать; "немає ані правди (істини), ані милосердя, ані пізнання Бога" (Осії, 4:1, в).
            

11. Що робити?   

       Після питання «хто винен?», зазвичай слідує споконвічне «що робити?». Це питання ставив ще біблійний пророк 2 700 років тому. "А що ви робитимете в день ваших відвідин, коли нагряне на вас погибель здалеку? До кого втікатиме по допомогу і де залишите ваші скарби?" (Ісаї, 10:3).
     
Зрозуміло, будуть сотні, в т.ч. фантастичних пропозицій, як уникнути космічної катастрофи; розвинуті країни навіть зроблять кілька невдалих спроб. Однак ухилитися від зіткнення Землі з метеорно-астероїдним потоком шляхом зміни траєкторії руху центрального планетоподібного тіла під назвою "Гог" не вдасться.
      Неможливо застосувати запропоновані способи: радіаційну імплозію (ядерні вибухи), не ядерний кінетичний ударник, астероїдний гравітаційний буксир, іонну гармату, сфокусовану сонячну енергію, електромагнітну катапульту, установку ракетного двигуна на поверхню малої планети і т.ін.
       Підібратися до семиголового звіра не можна через оточуючу його зграю з пилу, піску, каміння, уламків порід, астероїдів; сім'ї, що летить з величезною швидкістю (близько 120 000 км/год). Ось чому біблійний пророк, характеризує День ГОСПОДЕНЬ (Йоїл, 3:4) як великий і страшний (жахливий). Ніхто не в змозі загальмувати його, нікому не в силах ні стримати гнів Його, ні зупинити нашу планету та зійти.
       Якщо не можна уникнути зіткнення Землі з ордою космічних прибульців, слід шукати безпечні місця: гори, височини, плоскогір'я і там сховатися? На жаль, не допоможе. Інший пророк ставить запитання, яке не вимагає відповіді, «хто витримає день Його пришестя, і хто встоїть, коли Він з'явиться?» (Малахії, 3:2).
      Іоанн же бачить наслідки трагедії (глава 6), потім підбиває підсумок, «прийшов великий день Його гніву,- і хто може встояти (пережити його) (Об'явлення, 6:17). Напрошується відповідь, "ніхто, ніяк".
     
Масові стихійні лиха, великі техногенні аварії матимуть всеосяжний глобальний характер, охоплюючи атмосферу, гідросферу, геосферу нашої планети. «Коли б не були ті дні вкорочені, то не спаслася б жодна людина ("не вціліла б жодна жива істота")» (Матвія, 24:22).
       Загине до 90% населення. Через термічні вибухи при падінні астероїдів, наступних жахливих за силою та температурою ударних надзвукових хвиль, гіперганів, масштабних пожеж, багаторазових цунамі та телецунамі, повсюдних землетрусів, зсувів, лавин, вивержень вулканів, загальної повені.
      Багато хто помре від непридатного для дихання повітря, отруєної води, травм, голоду, холоду, епідемій, фізичного насильства, диких тварин. Через Своє пророцтво Всемогутній повідомляє нам непохитну волю.
      «Я цілковито знищу з поверхні землі все, говорить ГОСПОДЬ! Змету людей і худобу, знищу птахів небесних і риб морських,- покладу край спокусам разом з нечестивими. Знищу з поверхні землі все людство ...». (Софонія, 1:1, 2).
       Так і буде, Іван вже бачив майбутню масову загибель населення від вогню, диму, сірки, отруєної води, від голоду, моря, звірів (Об'явлення, 6:8, 8:11, 9:18).
     

12. Як урятуватися?

       У Біблії міститься дуже важливе одкровення від Всевишнього. «Я позбавляю життя і наділяю життям, Я вражаю і виліковую; із Моєї руки ніхто не може врятуватись» (Второзаконня, 32:39) . Згідно з цим твердженням, Творець всього сущого не тільки вражає та вбиває, але лише Він може зцілити, оживити, вберегти, як обіцяно.
     
"Поверніться до Мене з усіх країв землі й будете спасенні! Адже Я - Бог, і немає іншого!" (Ісаї, 45:22). Проте, чи є інші шляхи збереження життя? Ні, Він наполягає. «Я, лише Я - ГОСПОДЬ, і крім Мене немає Спасителя!» (Ісаї, 43:11). Але такі твердження, лише слова, написані людиною тисячі років тому, як їм вірити?
      Бажаючі переконатися, що подібні твердження не порожні, можуть прочитати Старий Заповіт, а ті, що вимагають вагомих доказів зцілень і воскресінь, взяти до рук Новий Заповіт. Хто ж не вірить написаному, нехай звертається до живих свідчень позбавлених оковів гріхів. Чудеса неможливі тільки тоді, якщо немає Джерела чудес.
      Без віри в існування Творця немає жертовної любові, за відсутності її не набути свободи, без свободи немає спасіння, бо раби гріхів. Однак, сказавши Богу "так", слід навчитися говорити світові "ні".
      Господь Ісус Христос є Той, про Якого неодноразово говорили біблійні пророки. Саме Він звільняє від рабства злу, відплата за яку смерть, за Законом.
        
     Нам може зовсім не подобатися цей суворий Закон, але він встановлений  Творцем всесвіту, затверджений для ВСІХ, у тому числі для Христа, який узяв на  Себе всі наші гріхи. Тому Ісус мав померти, прийнявши розп'яття на хресті.
      Після розп'яття і воскресіння Господа, будь-яка людина за будь-яких  обставин  може уникнути смерті, прийнявши всім серцем своїм, усією душею,  всім  розумінням своїм спокутну жертву Його за свої гріхи. Бо не толерантність  чи  краса врятують світ, за твердженням сучасних сліпих поводирів сліпих, але  покаяння.
     
Тому на запитання, "що ж робити?" є одна правильна відповідь. "Віруй в  Господа Ісуса [Христа] - і спасешся ти та твій дім!" (Дії, 16:31).
    
Друг, у дні Великої скорботи та глобальної загибелі, коли багато людей  загине,  або буде  покалічено, існує можливість вціліти. Для цього вже зараз  потрібно  звернутися до Ісуса Христа, виконувати Його волю, а не свою,  довірити  Йому життя. «І станеться, що кожний, хто покличе Господнє Ім'я, спасеться!» (Дії, 2:21).
     
Пораненого, хворого, немічного, що сповідують Христа Господом, Він зцілить, мертвих оживить. Істинно, «в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, данного людям, яким належить нам спастися!» (Дії, 4:12).
     Нехай зберігає вас Бог у трагічні часи випробувань, що насуваються на весь світ, щоб випробувати лукавий невірний рід цей, покарати безбожних за зло.

 
 
 
 


    

 

 

День Господень